04 Temmuz 2015 Cumartesi

ALTIN DOLANDIRICILARINA SUÇ ÜSTÜ

DSP KEMALPAŞA’DA KONGRE HEYECANI

Demokratik Sol Parti (DSP) İzmir’de yerel seçimler öncesi güçlenmek ve güven tazelemek için iki aylık kongre takvim sürecinde ilçelerde kongrelerini gerçekleştiriyor. 17 Mart Pazar günü DSP Kemalpaşa kongresinde bayrağı Ramazan Solmaz’dan devralan yeni ilçe başkanı Halil İbrahim Değirmenci oldu.

18 Mart 2013 Pazartesi 14:59
Bu haber 1024 kez okundu
DSP KEMALPAŞA’DA KONGRE HEYECANI
Foto galeriye git

Eski Sinema Salonunda gerçekleşen kongreye DSP İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe, DSP İlçe Başkanlarından Bornova İlçe Başkanı Ziya Çoşkunsoy, Balçova İlçe Başkanı İlhan Sarıkaya, Bayraklı İlçe Başkanı Cumalı Solmaz, Kınık İlçe Başkanı Güven Artuş, Menemen İlçe Başkanı Doğan Halaç, Torbalı İlçe Başkanı Ercan Aksoy ve partililer katıldı. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ve BBP İlçe Başkanı Hayati Atmaca’da kongreye misafir olarak katıldı.

Kongreyi Divan Başkanı Emin İşçi yönetti. Kongrede DSP İl Başkanı Selçuk Karakülçe, ilçe başkanlığına aday olmayan mevcut DSP İlçe Başkanı Ramazan Solmaz ile kongrenin tek adayı Halil İbrahim Değirmenci söz aldı. Misafir olarak katılan Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı’ya DSP kongresinde söz verildi.

DSP İzmir’de ve Kemalpaşa’da yerel seçimlere güçlü girecektir

İlçe seçimlerinden sonra il kongresinin 21 Nisan tarihinde yapılacağını belirten DSP İzmir İl Başkanı Selçuk Karakülçe,  yeniden il başkanlığına aday olacağını söyledi. Karakülçe, “hedefimiz İzmir’de bayrağımızı ve partimizi hak ettiği yere getirmektir ve bunu başaracağız inancımız sonsuzdur. DSP, İzmir'in bütün ilçelerinde yerel seçimlere, kendini yenileyerek hazırlanmaktadır. Kongreler partilerin kendilerini yeniden var etme ve toparlanarak güç kazanma sürecidir. DSP bu kongreleri alnının akıyla tamamlayarak, İzmir'in 30 ilçesinde ve büyükşehir belediyesinde iktidara gelmeyi hedeflemektedir. DSP, Türkiye siyasetinde vardır. DSP İzmir’de ve Kemalpaşa’da yerel seçimlere güçlü girecektir. Siyasi geçmişimizin hesabı yaparak, geleceğimizi planladık. ” dedi. 

Kemalpaşa DSP İlçe Başkanlığı seçimine tek liste ile giren Hail İbrahim Değirmenci delegelerin oyunu alarak yeni ilçe başkanı seçildi. Yönetim Kurulu üyeleri ise; Ahmet Ölmez, Mustafa Taş, Mustafa Dallı, Ahmet Gümüş, Savaş Memiş, İsmet Kılıç, Aydın Yıldız, Ahmet Dallı, Eyüp Deveci, Ferhat Özmen, Hüseyin Mersin, Hayrettin Selvi ve Özkul Yalçın.

Kemalpaşa İlçe Başkanlığı'na seçilen Halil İbrahim Değirmenci ise, "Yönetimimle birlikte Kemalpaşa için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İlçedeki siyasi partililerle, kamu kurumlarla, sivil toplum kuruluşlarıyla istişare içinde olacağız. Yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanmaya gayret göstereceğiz” dedi.

İl Üst Kurula ise; Selçuk Karakülçe, Ramazan Solmaz, Özer İşçi, Halil İbrahim Değirmenci, Mustafa Dallı, Mustafa Taş, Savaş Memiş, Mehmet Erhun, Ramazan Savran, Ahmet Ölmez, Fuat Çolak, Hüseyin Mersin, Şengül Gümüş ve İsmail Pektaş seçildi.


    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Kemalpaşa'da Kentsel Dönüşüm Projesini Destekliyormusunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
ARŞİV