29 Mayıs 2015 Cuma

KOSBİ'DEN İNTERNET İSTİHDAM BÜROSU

Kemalpaşa Organize Sanayii Bölgesi (Kosbi) internet üzerinden istihdam bürosu kurdu. İş Başvurusu yapmak isteyen adaylar artık iş başvurularını "www.kosbiistihdam.org" adresinden yapabilecek.

20 Ocak 2014 Pazartesi 14:21
Bu haber 918 kez okundu
KOSBİ'DEN İNTERNET İSTİHDAM BÜROSU

 Ülke genelinde olduğu gibi Organize Sanayi Bölgelerinde de sanayicilerin en önemli sorunlarından biri nitelikli ara eleman bulunamaması oluyor. Bu eksikiliği gidermek için KOSBİ, Sanayicilerinin vasıflı ve vasıfsız işgücü ihtiyacını karşılamak üzere Özel İstihdam Bürosunu faaliyete geçirdi.

Özel İstihdam Bürosunda güncel iş ilanları ve iş başvurularının kayıtlanması amacıyla elektronik ortamda portal oluşturan KOSBİ, 450’ye yakın firmasının işgücü ihtiyacını karşılayacak.“www.kosbiistihdam.org” adresli internet sitesine özgeçmiş bırakan adaylar KOSBİ firmalarının tümü tarafından görülebilecek ve değerlendirmeye alınacak.

Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi idari işler müdürü  Okan Balcıoğlu, Özel İstihdam Bürosunu ve oluşturulan internet portalını tanıtmak üzere Aralık ayında İstihdam Fuarı’na katıldıklarını, geçtiğimiz günlerde de Bölge firmalarının insan kaynakları ve personel yetkililerinin katıldığı bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdiklerini söyledi. Balcıoğlu, "KOSBİ verilerine göre OSB’nin istihdamı 22.000 civarında.  Yeni ihtiyaç duyulması veya ayrılanların yerine işe alma durumunda Bölgenin yıllık işgücü ihtiyacı 3 bin ila 4 bin kişi. İzmir OSB’leri içinde ilk uygulama olan iş arayan ile işgücü arayan tarafları buluşturan internet portalı çok önemli bir hizmeti yerine getirecek. İş arayanlar internet portalındaki iş ilanlarına online başvuru yapabilecekler. Fabrika fabrika gezmek yerine internet bulunan her yerden bu işlemi yapabilecekler." dedi.

Bilgilendirme toplantısına katılan Sanayiciler, meslek grubuna göre ihtiyaçları olan vasıflı veya vasıfsız işgücüne erişimde bir aday havuzunun oluşturulmasının kendileri için çok yararlı olacağını ve hizmetin kendilerine büyük bir kolaylık sağlayacaklarını belirttiler.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Kemalpaşa'da Kentsel Dönüşüm Projesini Destekliyormusunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV